Porady

Profesjonalny serwis wózków widłowych

Regularne przeprowadzanie serwisu wózków widłowych to czynność niezbędna, aby flota posiadanego sprzętu funkcjonowała prawidłowo oraz zapewniała bezpieczeństwo pracy jego operatorom. W związku z czym, wózki widłowe, niezależnie od ich typów, powinny być poddawane systematycznym konserwacjom. Sednem jest tylko wybór w pełni rzetelnego i autoryzowanego serwisu technicznego.

więcej

SURET nawiązuje ponowną współpracę z Pilkington Automotive Poland

Firma SURET Sp. z o.o. odniosła kolejny sukces przetargowy. Została wybrana operatorem logistyki przemysłowej w zakładzie produkcyjnym Pilkington Automotive Poland, w skrócie PAP, z siedzibą w Sandomierzu. Przedsiębiorstwo to jest jednym z największych dostawców szyb samochodowych, a produkty przez nie oferowane są wykorzystywane przez licznych producentów samochodów.

więcej

Sytuacje, w których warto wynająć wózek widłowy

Wynajem czy zakup nowego wózka widłowego? – takie pytanie stawia sobie wielu właścicieli przedsiębiorstw. Ogólnie uznaje się, iż wynajem wózków jest optymalnym rozwiązaniem, jeśli w firmie istnieje potrzeba użytkowania wózków jezdniowych, lecz nie ma planów, co do  inwestycji w środki trwałe. Podpowiadamy, w jakich jeszcze sytuacjach najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie wynajem floty wózków.

więcej

Wózki widłowe w branży spożywczej

Wózki widłowe oraz inne maszyny wykorzystywane w logistyce magazynowej branży spożywczej muszą spełniać szereg wymogów. Duża wilgotność, obecność środków chemicznych, specyficzny charakter pracy i zwiększone wymogi bezpieczeństwa sprawią, iż konieczne staje się zastosowanie wysoce specjalistycznych sprzętów, które będą dedykowane pracy w ciężkich warunkach.

więcej

Odpowiednie warunki pracy magazynowej

Praca magazynowa wiąże się z pewnymi specyficznymi uwarunkowaniami, które wpływają na stan zdrowia pracowników. Z racji dużego natężania hałasu oraz wysokiego poziomu emisji spalin szczególnie zagrożony jest słuch oraz płuca pracowników magazynowych. Nawiązując natomiast do rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 2 lutego 2011r., zgodnie z którym obowiązkiem pracodawcy jest dokonywania regularnych pomiarów czynników szkodliwych dla […]

więcej

Użytkowanie i konserwacja wózków widłowych zimą

Zima jest tym okresem w roku, w którym, z racji warunków pogodowych, utrudnione jest efektywne funkcjonowanie branży logistycznej i magazynowej. Ujemne temperatury, opady śniegu, śliska nawierzchnia, słaba widoczność to tylko niektóre utrudnienia w użytkowaniu wózków widłowych, związana z tą porą roku. Oto kilka praktycznych informacji dotyczących niezbędnego wyposażenia oraz sposobu użytkowania wózków w tak trudnych […]

więcej

Konserwacja wózków widłowych

Specyfika sprzętu magazynowego, w tym przede wszystkich wózków widłowych, wymaga jego systematycznej konserwacji. Są to bowiem urządzenia intensywnie eksploatowane, co wymusza konieczność prowadzenia regularnego przeglądu dla utrzymania pełnej funkcjonalności tych pojazdów. Ponadto prawidłowo przeprowadzony serwis sprzętu magazynowego daje gwarancję, iż praca na takim sprzęcie będzie w pełni wydajna i bezpieczna.

więcej

Obowiązkowy dozór techniczny wózków widłowych

Zgodnie z prawem, każdy wózek widłowy z napędem mechanicznym musi być poddawany regularnemu dozorowi technicznemu. W wyniku czego, na właścicielu takiego pojazdu spoczywa wiele obowiązków związanych z tą kwestią. Szczególnie istotną rolę odgrywa współpraca z autoryzowanym serwisem wózków widłowych, który zrealizuje wszelkie niezbędne naprawy, a także przeprowadzi konserwacje pojazdów, dzięki czemu w momencie kontroli stan […]

więcej

Serwis wózka widłowego

Regularny przegląd wózków widłowych jest elementem koniecznym, aby funkcjonowały one prawidłowo i były bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Jednak przed wyborem konkretnego serwisu technicznego, warto sprawdzić jakość świadczonych przez niego usług. Zakres i poziom oferowanych usług są bowiem głównym czynnikiem warunkującym późniejszą bezawaryjność tych pojazdów.

więcej

Copyright © 2013 - wozki-serwi.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone